fbpx
Infuze vitaminu C

Bezbolestné injekční podání vitaminu C pro okamžité posílení imunitního systému a dodání energie.

Cena: 1 390 Kč / 7 500 mg

  • klinicky prokázané výrazné posílení imunitního systému
  • účinná prevence zdraví
  • rychlá, jednoduchá a bezbolestná aplikace
  • mnohonásobně účinnější efekt, než jakého je možno docílit potravou a tabletami
  • prevence proti únavě, stresu a fyzické zátěži
  • vitamin C je tělu známá látka – aplikace je tedy vhodná pro všechny věkové kategorie bez omezení
  • bez nežádoucích účinků

Náš specialista na infuzi vitaminu C

MUDr. Rastislav Roško
praktický lékař pro dospělé

Od roku 2003 funguje jako internista a praktický lékař pro dospělé. Odborník na koronární a metabolická onemocnění. Mimo jiné má také zkušenosti oblasti Dopplerovy diagnostiky onemocnění tepen.

Proč vitamin C?

Pokud býváte často unavení či nemocní nebo naopak chcete zvýšit výkon při sportu a zvýšit si každodenní energii, pak pro Vás máme řešení – infuze vitaminu C. Vzhledem k aplikaci je proces mnohonásobně účinnější než ústní podání stejné látky.

Tato procedura navíc podporuje tvorbu kolagenu a tím zlepšuje stav pleti, posiluje vlasy, nehty i klouby. Podporuje správné fungování Vašeho metabolismu. Dále také provádíme nitrožilní aplikaci hořčíku a glutathionu.

Proč infuzní terapie?

Infuzní terapie umožňuje aplikovat farmakologicky účinné látky, jako například vitaminy, a to v množství, kterého běžným podáním ústy nelze docílit. Vzhledem k aplikaci je tato procedura mnohonásobně účinnější, než ústní podání stejné látky a navíc tímto postupem vaše tělo vstřebá veškeré podané množství, což o ústním podání vitaminů říci nelze.

Navíc tato procedura se v současnosti používá například i jako podpůrná terapie při léčbě nejrůznějších onemocnění. Proto ji doporučují nejen naši lékaři, ale i světoví odborníci.

Jak aplikace probíhá?

Vitaminy jsou do těla vpravovány v jejich čisté formě ve fyziologickém roztoku, bez konzervačních látek a jiných aditiv. Obsah účinných látek je deklarován a pravidelně kontrolován Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Aplikaci provádí zdravotní sestra a dohlíží na ni tým našich lékařů.

Aplikace probíhá nitrožilním podáním, tedy jednoduchým bezbolestným vpichem, a postupným odkapáváním vitaminu C v jeho tekuté formě. Celá terapie trvá 30 až 45 minut při čtení časopisu nebo při relaxaci. Ihned po terapii se lze vrátit k jakékoliv činnosti bez žádného omezení. Vitaminová terapie je využívána jednak jako prevence a jednak jako léčivá terapie při onemocněních nebo při fyzické či psychické zátěži.

Doporučené dávkování:

Prevence: infuze v dávkování 1-2x v týdnu po dobu 1 až 2 měsíců. Preventivní kůry jsou v závislosti na životním stylu doporučovány kdykoliv v průběhu celého roku, ale především pak v obdobích se zvýšeným výskytem onemocnění jako je podzim či jaro.

Terapie při onemocněních: infuze v dávkování 3x týdně po dobu 1 až 3 měsíců, podle závažnosti onemocnění.

Proč aplikovat infuzi namísto ústního podání?

Vyšší než fyziologické koncentrace vitaminu C není možné dosáhnout při podání vitaminu C ústy či běžnou potravou, a to vzhledem k omezeným transportním možnostem ve střevě.

Takto lze docílit v krvi jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžných (fyziologických), nikoli však preventivních a léčivých účinků (protiinfekčních, protizánětlivých, protinádorových). Pro dosažení léčivých účinků vitaminu C je nutné vytvořit v krvi téměř 15x vyšší koncentraci, což je možné dokázat pouze při jeho nitrožilním podání.

Nitrožilně lze podat i nárazově vysoké, dávky. Vitaminem C se nelze předávkovat. Jeho metabolity, tedy co tělo nespotřebuje, jsou přirozeně z těla vyloučeny (především močí).

Pro koho je terapie vhodná?

Neboť vitamin C působí jako prevence a posilovač našeho imunitního systému, je vhodný pro všechny.

Zejména pak pro každého, kdo má zvýšenou spotřebu vitaminu C, tedy pro ty, kdo trpí únavou či sníženou schopností koncentrace, silnou tvorbou vrásek, pro lidi trpící zvýšeným stresem, psychickou zátěží či fyzickou námahou (včetně sportu), dále pro lidi trpící opakovanými infekcemi (chřipky, angíny, rýma, kašel, záněty plic atd.), alergiky, pacienty s metabolickým syndromem (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka), pacienty s křečovými žílami, křehkostí cév, dále lidi s revmatickými chorobami, charakterizovanými např. bolestmi kloubů, autoimunitními onemocněními (revmatoidní artritida, Crohnova choroba atd.).

Stejně tak je vhodná tato terapie pro ty, kteří se delší dobu stravují nevyváženě, kouří, žijí ve stresu, pro starší 65 let a další.